Spolek Čisté Beskydy pořádá 27. května již třetí ročník nejrozsáhlejší úklidové akce v Beskydech, která nese název “Poděkuj horám”. Vloni přilákal do lesů tisícovku lidí. Vysbírali přes 20 kontejnerů odpadu.

Zatímco předchozí ročníky se odehrály v chladných dubnových dnech, letošní ročník se organizátoři rozhodli posunout blíže k létu. Rozsah Cílem je přilákat na 11 sběrných míst v Beskydech alespoň patnáct stovek lidí. Dobrovolníci, kteří se dostaví na sběrná místa v čase mezi 9 a 15 hodinou, dostanou pytle, které již tradičně věnuje firma MamiArt, a mohou vyrazit libovolným směrem. Veškerý vysbíraný odpad ze sběrných míst svezou obce nebo provozovatelé rekreačních areálů na skládku. Za vynaložené úsilí získá každý sběrač malou pozornost na památku, dospělí i letos obdrží kupón na pivo, které věnoval pivovar Vojkovický koníček. Zájemci budou opět slosování v tombole, které se uskuteční na Čeladné, na Beskydské party Čistých Beskyd, která bude díky vstřícnosti místního vedení obce stejně jako vloni příjemnou tečkou za celodenní prací dobrovolníků a od 16 hodin nabídne pestrý hudební program. Speciální cenu dostane také nálezce nejkurióznějšího předmětu, který věnovala sportovní speciálka TOBI sport z Frenštátu.

Akce může proběhnout v takovém rozsahu především díky generálnímu partnerovi, kterým je společnost RESIDOMO a hlavním partnerům, kterými jsou Bonatrans Group, Lesy ČR, Čeladná a MamiArt.