Přes tisíc dobrovolníků se 8. května vydá do Beskyd, aby s pytli v ruce poděkovali horám. Z celkem osmi stanovišť v celých horách vyrazí lidé na turistické stezky a cesty, aby symbolicky ukázali, že je zapotřebí chránit přírodu. Po poledni se pak část z nich sejde na koupališti Sluníčko na Ostravici, kde jim spolek Čisté Beskydy společně s partnery v čele s RESIDOMO poděkuje pěkným programem. Na co se mohou těšit?

Především pro děti, které nezvládnou toulky horami více než pár hodin, bude na Sluníčku již od 12 hodin připraven program v podobně kreativních dílniček. Hned vedle bude připravena velmi zajímavá interaktivní prezentace Lesů České republiky o beskydské přírodě.

Hlavní program zahájí Mirai, který ve 14 hodin zapálí táborák a na kytaru zahraje hity své kapely. Proslýchá se, že s Davidem Stypkou, jehož koncert je plánován na 15 hodin, mají nacvičenu minimálně jednu trampskou píseň. Na příchozí tak čeká zážitek v podání těchto dvou frýdecko-místeckých muzikantů čerstvě oceněnými hudebními cenami Anděl v kategoriích zpěvák a objev roku.

Skutečné táborákové písničkářské pásmo zahájí v 16 hodin Pavel Dobeš, po kterém budou pokračovat od 17:00 Jaroslav Samson Lenk a od 18:00 René Souček. Kdo ví, třeba se i během jejich koncertů dočkáme překvapení v podobě společných vystoupení. Program bude doplněn v 18 hodin tombolou o hodnotné ceny. Ve hře bude například několik pobytů v Beskydech.

Pro prvních 100 příchozích, kteří se zapojí do 4. ročníku velkého jarního úklidu Beskyd, budou připraveny stylové deky od partnera MamiArt. Prvních 250 si může ve stánku Rekreačního centra Sepetná a pivovaru Koníček vyzvednout zdarma štýrskou klobásu a půllitr piva z Vojkovic.

Chybět nebudou tradiční soutěže. Již během odpoledne vyhlásíme nového majitele trekových holí od Tobi sportu ve Frenštátu. Ty získá majitel nejkurióznějšího dopoledního odpadového nálezu. A také vyhlásíme oblíbenou fotosoutěž pro všechny, kteří fotografii z úklidu zveřejní na Instagramu nebo Facebooku a doplní ji označením místa ČISTÉ BESKYDY. iPhone stejně jako vloni věnovala společnost SMOLO. Děkujeme a těšíme se na vás všechny!