Tisíce lidí obdivují denně na sociálních sítích snímky Petra Lukeše, mladého talentovaného fotografa z Beskyd. Na základě výzvy fanoušků se rozhodl letos opět vydat kalendář s názvem Barevné Beskydy 2019. Jako patriot věnuje zisk z prodeje na podporu spolku Čisté Beskydy.

Čisté Beskydy pořádají každoročně v květnu akci Poděkuj horám, během které se tisíce lidí vydávají do hor symbolicky sbírat odpad. Tím dávají najevo, že jim není lhostejné znečišťování Beskyd nezodpovědnými návštěvníky. Spolek je dotován výhradně partnery a dárci, mezi kterými nechybí od počátku frýdecko-místecké kreativní a grafické studio MamiArt. V tom Petr Lukeš pracuje.

Myšlenka podpořit Čisté Beskydy netradičním způsobem vznikla letos v květnu během akce Poděkuj horám. Nadchlo mě, kolik tisíc lidí se dobrovolně vydalo do Beskyd. Dohodli jsme se proto u nás v MamiArt, že můj letošní kalendář vydáme společně a z každého prodaného kusu věnujeme na podporu Čistých Beskyd 100 korun.“

Kalendáře budou v prodeji online na internetových stránkách www.cistebeskydy.cz od čtvrtka 1. listopadu. Objednávkový systém bude spuštěn v poledne a kalendáře budou k dostání za 300 korun. Stokoruna, tedy zisk z prodeje každého kalendáře, bude darována Petrem Lukešem a MamiArt spolku Čisté Beskydy. Zbývající částka utržená za každý kalendář pokryje náklady na jeho tisk a výrobu. Do online prodeje půjde limitovaná edice 200 kusů, zájemci budou mít možnost získat kalendář i s podpisem autora. Jeden kupující může získat maximálně 3 kalendáře.