Na dopolední úklid Poděkuj horám naváže od 12:00 afterparty v areálu Na Pile na Ostravici se vstupem zdarma. Ta je tradičním poděkováním všem zúčastněným za jejich odvedenou práci a snahu pomoci dobré věci. Spolek Čisté Beskydy společně s partnery akce poděkují všem dobrovolníkům pestrým programem. Na co se mohou návštěvníci těšit? 

Pro rodiny s dětmi bude v ostravickém areálu od 12:00 do 15:30 připraven bohatý zábavný program. Ve velkokapacitním stanu proběhnou hry Tonda Obal na cestách, kde se děti hravou interaktivní formou seznámí s tématikou nakládání s odpady a mohou si zařádit ve skákacím hradu. Tam proběhne také výstava zaslaných obrázků s tématem „přátelský domov v Beskydech“, kterou pořádáme díky podpoře Heimstaden. Obrázky mohou děti i rodiče posílat až do pondělí 27. 9. zde. Přinést obrázek můžete také na dopolední úklid na některé ze 13 stanovišť. Za každý obrázek obdrží děti kupón na malé občerstvení zdarma. Zasoutěžit o drobné dárky si děti mohou ve stánku Třídíme v přírodě. Hned vedle bude také připraven velmi zajímavý workshop a dílničky Lesy ČR o beskydské přírodě.

Kromě toho bude probíhat také program v krytém zázemí Woodareny, kde si děti ve 12:30 zaskotačí během minidiskotéky s Míšou Růžičkovou. Ve 13:30 tam navíc sdělí společnou výzvu návštěvníkům hor představitelé beskydských měst a obcí. Chybět nebude ani vyhlášení tradiční soutěže o nejkurióznější nález. Ve 13:45 proběhne na pódiu vyhlášení, kdy první místo odmění partner Hyundai Transys novým telefonem Huawei, druhé až čtvrté místo pak Chata Prašivá, Lesy ČR a Biskupské lesy poukazy na ubytování. Více informací o těchto soutěžích najdou zájemci v brožurkách, které získají při dopoledním úklidu. Program vyvrcholí koncertem kapely Buty od cca 14:15.

Předpověď počasí zatím vypadá skvěle. Ale počasí umí být nevyzpytatelné, proto jsme připraveni na každé podmínky. V zázemí kryté haly je poměrně teploučko, takže se nikdo z návštěvníků nemusí bát, že bude zima. Stejně tak větší část venkovního dětského programu se uskuteční v krytých stanech. 

Těšíme se na vás!